Флешмоб “Национальный костюм”

Милли кейем флешмобы дауам итә! Фотола Күсәрбай ауылы мәҙәниәт йорто һәм китапханаһы мөдире, Башҡорт ҡатын – ҡыҙҙар йәмғиәте рәйесе, Стәрлетамаҡ районы башҡорттары ҡоролтайы ағзаһы Аҡсулпанова Гүзәл Шәкир ҡыҙы.
Гүзәл Шәкировна Стәрлетамаҡ районының иң актив, хөрмәтле һәм рухлы ҡатын – ҡыҙҙарының береһе. Милли мәҙәниәт өлкәһендәге уңыштары өсөн ул күп төрлө маҡтау ҡағыҙҙары, рәхмәт хаттары менән бүләкләнгән, “1812 – 1814 йылдарҙағы Ватан һуғышы ҡаһармандарының исемдәрен мәңгелләштереү өсөн” миҙалына лайыҡ булған, шулай уҡ “Ҡатын – ҡыҙ – милләт әсәһе” республика конкурсы номинанты булып тора.
————————————
Флешмоб “Национальный костюм” продолжается! На фотографии
заведующая сельского клуба и ведущий библиотекарь д. Кучербаево, председатель Общества башкирских женщин, член Курултая башкир Стерлитамакского района Гузель Шакировна Акчулпанова. За успехи в области культуры Гузель Шакировна награждена почетными грамотами, удостоена медали “За увековечение имён батыров Отечественной войны 1812-14гг. Так же является номинантом республиканского конкурса “Женщина – мать нации”.